У РАМКАХ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ ВИШІВ: ДРУГИЙ ВІЗИТ ПРОФЕСОРА ТОРОНТСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ДО КАМ’ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО

DSC_0565У травні 2014 року на запрошення Центру професор професор Торонтського університетуПавло-Роберт Магочій удруге завітав до нашого університету . Упродовж  тижня було проведено два круглих столи, прочитано шість лекцій з проблем історії народів Центральної Європи для студентів історичного факультету. Співпраця виявилася настільки плідною, що цієї осені професор саме зі стін кам’янецького вишу вирішив розпочати презентаційний тур своєї «свіжої» книжки «Крим: наша благословенна земля». Автор розповів, що ідея її написання зародилася ще 2008 року, під час зустрічі з національним лідером кримських татар Мустафою Джемілєвим, під час його відвідин Канади. І хоча книжка за обсягом нараховує всього 160 сторінок, робота над нею зайняла чимало часу. Протягом наступних років тривала клопітка наукова розвідка автора у Сімферополі, до якої долучилося чимало українців та татар.

Після виступу автора думками про нову книгу поділилися доктори історичних наук Анатолій Філінюк і Лев Баженов, пролунало чимало запитань від професорів і студентів. На думку автора – Крим, хоч і відокремлений від решти Європи водами теплих морів, історично є невід’ємною її складовою.

Працю загальним накладом 5000 примірників видано трьома мовами: українською, російською та англійською. Охочих придбати книжку та ще й взяти автограф у автора виявилося чимало. З двох тисяч україномовних примірників частина вже знайшла свого читача серед академічної громади університету.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.