У РАМКАХ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ ВИШІВ: ДРУГИЙ ВІЗИТ ПРОФЕСОРА ТОРОНТСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ДО КАМ’ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО

DSC_0565У травні 2014 року на запрошення Центру професор професор Торонтського університетуПавло-Роберт Магочій удруге завітав до нашого університету . Упродовж  тижня було проведено два круглих столи, прочитано шість лекцій з проблем історії народів Центральної Європи для студентів історичного факультету. Співпраця виявилася настільки плідною, що цієї осені професор саме зі стін кам’янецького вишу вирішив розпочати презентаційний тур своєї «свіжої» книжки «Крим: наша благословенна земля». Автор розповів, що ідея її написання зародилася ще 2008 року, під час зустрічі з національним лідером кримських татар Мустафою Джемілєвим, під час його відвідин Канади. І хоча книжка за обсягом нараховує всього 160 сторінок, робота над нею зайняла чимало часу. Протягом наступних років тривала клопітка наукова розвідка автора у Сімферополі, до якої долучилося чимало українців та татар.

Після виступу автора думками про нову книгу поділилися доктори історичних наук Анатолій Філінюк і Лев Баженов, пролунало чимало запитань від професорів і студентів. На думку автора – Крим, хоч і відокремлений від решти Європи водами теплих морів, історично є невід’ємною її складовою.

Працю загальним накладом 5000 примірників видано трьома мовами: українською, російською та англійською. Охочих придбати книжку та ще й взяти автограф у автора виявилося чимало. З двох тисяч україномовних примірників частина вже знайшла свого читача серед академічної громади університету.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.